Стоматология Анны Герасименко

Суцільнолиті коронки в Family Dent

Приховати недоліки зубної системи сьогодні досить легко. Для цього слід просто звернутися в найближчу стоматологічну клініку і вибрати відповідну конструкцію для протезування. Спеціально для пацієнтів, які не бажають встановлювати мостовидні конструкції, фахівці пропонують суцільнолиті коронки, виготовлені з хрому і кобальту.

Які бувають коронки

В залежно від технологій, застосовуваних для виготовлення конструкції, суцільнолиті зубні коронки бувають наступних видів:

 • З напиленням. Традиційний протез, що імітує золоті зуби, користується популярністю у пацієнтів у віці.
 • Без напилення. За зовнішнім виглядом така цільнолита коронка нагадує металеву і широко використовується для протезування зубів, які не потрапляють в зону посмішки.
 • З облицюванням. Кераміка або пластмаса, що накладається при цьому виді протезування, створює імітацію натурального зуба, що практично не відрізняється від інших в лінійці.

Переваги коронок

Для тих, хто тільки обирає відповідний спосіб протезування, перераховуємо численні плюси суцільнолитих коронок:

 • Простота. Виготовлення такої конструкції не вимагає високих матеріальних витрат або застосування складних технологій. Крім того, в залежно від кількості пошкоджених зубів, вам можуть запропонувати як одиночну конструкцію, так і суцільнолиті коронки для зубів без необхідності споювання.
 • Індивідуальність. Завдяки індивідуальному виготовленню, виробники домагаються максимально щільного прилягання коронок до зубних тканин.
 • Ціна. На відміну від протезів з металокераміки, цільнолита зубна коронка коштує досить дешево, а значить, доступна широким масам пацієнтів.
 • Зносостійкість. Термін служби коронки становить не менше 10 років.
 • Акуратність. Установка суцільнолитої коронки дозволяє максимально зберегти власні зубні тканини пацієнта.

Препарування під коронку

Процес протезування передбачає підготовку зуба для встановлення коронки. Ось основні методи цієї процедури:

 • Препарування ультразвуком. Основною перевагою такого методу є абсолютна безболісність, а також відсутність сколів на стінках штифту.
 • Лазерне обточування. Завдяки унікальним властивостям випромінювання, таке обточування відрізняється високою гігієнічністю, повністю виключаючи ймовірність інфікування при проведенні процедури. До того ж працює лазерний препарат абсолютно безшумно, не дратуючи нервову систему особливо вразливих пацієнтів.
 • Тунельне препарування. З одного боку така методика дозволяє зберегти найбільший відсоток твердої зубної тканини, а з іншої, неправильно проведена процедура загрожує надалі повним руйнуванням зуба.

Крім перерахованих вище плюсів і мінусів кожної процедури – будь-який з методів відрізняється вартістю, дозволяючи пацієнтові підібрати найбільш оптимальну в фінансовому плані маніпуляцію.