Стоматология Анны Герасименко

Бюгельні протези – що і як

У сучасному світі, повному гастрономічних спокус, не так-то просто зберегти сяючу посмішку до глибокої старості. Проте проблеми із зубами легко вирішуються за допомогою кваліфікованого стоматолога, що пропонує вам поставити естетичні і зручні у використанні бюгельні протези.

Що таке бюгельні протези

Завдяки каркасній дузі, що є основою конструкції, бюгельні зубні протези дозволяють рівномірно розподілити жувальне навантаження по щелепі, даючи можливість не перевантажувати понад міру опорні зуби пацієнта. Завдяки особливостям конструкції такі протези, хоч і називають знімними, можуть залишатися у роті на ніч, значно полегшуючи пацієнтові їх експлуатацію.

Для коректної фіксації конструкції у роті, бюгельні протези для зубів забезпечені наступними фіксаторами:

  • Мікрозамки. Найбільш естетичний і надійний варіант, при якому кріплення конструкції практично не видно стороннім. Широко використовується при частковому ушкодженні зубного ряду, для відновлення невеликих ділянок.
  • Кламмерні. Відрізняються надійністю кріплень і тривалим терміном експлуатації. Проте внаслідок особливостей конструкції бюгельні протези на кламмерній фіксації можуть бути помітні під час розмови або сміху.
  • Балочні, використовувані при ортопедичних проблемах.
  • На імплантах. Така конструкція використовується у разі повної відсутності зубів у пацієнта. Для фіксації використовуються два або декілька штучних кореня, які імплантуються в ясна. Операція установки таких протезів досить складна і допускає декілька етапів проведення процедури.
  • На телескопічних коронках. Така конструкція, хоч і вважається найбільш надійною, вимагає високої майстерності техніка при протезуванні. Конструкція фіксується на обточеному зубі пацієнта або штучно створеній коронці конусоподібної форми.

Переваги

Така конструкція прекрасно виглядає і не доставляє незручності користувачеві. Крім того, якісний бюгельний протез має наступні переваги:

  • Баланс. У разі використання таких протезів жувальне навантаження між вставними і опорними зубами розподіляється рівномірно.
  • Здоров’я. Для підтримки гігієни рота і чищення зубів ви завжди з легкістю можете витягнути бюгельний зубний протез, а також швидко поставити його на місце після профілактичної процедури.
  • Швидка адаптація. Зручні фіксатори дають можливість максимально скоротити адаптаційний період, не погіршуючи дикцію і смакові відчуття.
  • Доступність. Бюджетна вартість такої конструкції дозволяє скористатися перевагами широкому колу пацієнтів.

Недоліки

З мінусів у використанні користувачі відмічають необхідність знімати бюгельні протези на атачменах під час чищення зубів, а також можливість ушкодження ясен у разі некоректного підбору кріплень.

Клініка FamilyDent пропонує вам широкий вибір різних протезів за низькими цінами. Висока якість імплантів і майстерність наших фахівців дозволить вам швидко і недорого вирішити стоматологічні проблеми.