Стоматология Анны Герасименко

Акрилові зубні протези

Сяюча посмішка – ознака не лише краси, але і здоров’я, адже ретельне пережовування їжі покращує роботу ШКТ. Проблеми із зубами – не привід відмовлятися від активного життя і приємного спілкування. Для того, щоб зберегти сяючий вид і хороше травлення до глибокої старості, вам знадобляться акрилові протези.

Що таке зубний протез

Нерідко саме це слово вже лякає недосвідченого пацієнта, проте в стоматології акрилові зубні протези не псують, а скоріш покращують зовнішній вигляд людини, роблячи його привабливим і упевненим в собі.

Такі стоматологічні конструкції, замінюючі зуби, відновлюють фізіологічні і анатомічні функції зубочелюстной системи, дозволяючи ретельніше пережовувати їжу і виконуючи косметичні функції.

Сьогодні акрилові протези для зубів вважаються найбільш популярною і функціональною конструкцією, що поєднує в собі високу якість і доступність для широких мас пацієнтів.

Переваги акрилових протезів

Фахівці відмічають наступні основні достоїнства протезів з акрилу:

  • Доступність. Сьогодні акриловий протез – одна з найпопулярніших конструкцій для установки пацієнтам будь-якого віку. Це пояснюється низькою ціною і високою якістю використовуваного матеріалу.
  • Простота. Окрім надійності використання, такі протези відрізняються простотою у використанні, не вимагаючи складного і економічно витратного відходу за имплантами.
  • Зручність. Завдяки особливостям матеріалу, акриловий протез дозволяє рівномірно розподілити навантаження на ясна і опорні зуби при жуванні. Крім того, такий протез широко використовується при патологіях пародонту, в цих випадках конструкція виготовляється з балочним кріпленням.
  • Швидкість виготовлення. Виготовлення протезів з акрилу не вимагає застосування складних технологій і високоточної техніки. Це дозволяє всюди використати такі конструкції, виготовляючи їх в максимально короткий термін.

Недоліки акрилових протезів

Зважаючи на усі незаперечні переваги таких протезів, слід згадати і про незначні мінуси конструкції :

  • Крихкість. Інтенсивне жувальне навантаження або механічна дія можуть стати причиною псування импланта.
  • Гігієна Пориста структура матеріалу, з якого виготовлений акриловий зубний протез, при недостатній гігієні, може стати причиною накопичення хвороботворних мікробів в ротовій порожнині. Це відгукнеться виникненням таких захворювань, як стоматит, гінгівіт або пародонтит.
  • Адаптація. Звикання пацієнта до протеза може зайняти досить тривалий час. У цей період можуть спостерігатися складнощі з артикуляцією.

Термін експлуатації протезів з акрилу не перевищує 3 років, після чого конструкція вимагає заміни. Проте, при правильному догляді, цей період можна продовжити і до 5 років, дозволяючи пацієнтові заощадити гроші на нове протезування.

Під час адаптаційного періоду, що становить до 40 днів, вам доведеться кілька разів відвідати стоматолога для корекції конструкції.