Стоматология Анны Герасименко

Металокерамічні коронки в Family Dent

Перші зубні коронки представляли собою ковпачок з золота, вкритий тонким шаром порцеляни. З тих пір пройшло майже три століття й перелік матеріалів для протезування істотно розширився. Сьогодні пацієнт, крім протезів з благородних металів, може вибрати металокерамічні коронки.

Що це таке

Для того, щоб встановити металокерамічні зубні коронки, ортопед піддає зуб обточуванню, попередньо депульпувавши його. Зуб, позбавлений нерва, вважається неживим, так як втрачає зв’язок з нервовою і кровоносною системою організму і не отримує вітамінів і мінералів для власної життєдіяльності. З часом такий зуб втрачає природний блиск і міцність, а також стає схильним до різних супутніх захворювань, які призводять згодом до його видалення.

Ще одна проблема депульпірованного зуба, на який надіта металокерамічна коронка – можливе приховане руйнування, помітити яке не так просто. Ось чому коронку з металокераміки рекомендується міняти кожні 5-7 років, своєчасно відстежуючи можливі патології зубної системи.

Переваги металокераміки

  • Довговічність. Металева основа і керамічне напилення створюють своєрідний компроміс між міцністю і естетичністю, дозволяючи в протягом восьми років насолоджуватися посмішкою, яку не відрізнити від натуральної.
  • Гігієнічність. Будучи нейтральним матеріалом, металокерамічні коронки для зубів не сприйнятливі до мікробів і бактерій, що населяють порожнину рота. Завдяки цій властивості протезів, зводиться до мінімуму ймовірність неприємного запаху і запальних процесів ясен.
  • Зовнішня привабливість. В відміну від металевих або золотих протезів, коронки з металокераміки практично не відрізняються від натуральних зубів, а значить, можуть встановлюватися в так званій «зоні посмішки».
  • Безпека. Металокерамічна зубна коронка виготовляється з сертифікованих матеріалів високої якості в спеціальних лабораторіях, з дотриманням строгих норм, звівши до мінімуму небезпеку протезування.
  • Ремонт. В разі виникнення незначних відколів, протези можна відремонтувати прямо на місці, не знімаючи їх.
  • Міцність. Висока міцність матеріалів дає можливість піддавати протези значному жувальному навантаженню без остраху пошкодити конструкцію. Завдяки цьому пацієнт не має проблем з відкусуванням і роздрібненням їжі.

Встановлення коронок з металокераміки показана в випадку, якщо іншої альтернативи лікування не існує. Найчастіше така ситуація складається, якщо класичне пломбування не допомагає або ж у пацієнта втрачені один або кілька жувальних елементів.

Протипоказаннями до установки може служити алергія на один з елементів конструкції, а також аномалії прикусу, невелика висота зубів.