Стоматология Анны Герасименко

Самолігіруючі брекети

У гонитві за сяючою посмішкою не багато з нас готові присвятити увесь свій вільний час візитам до стоматолога. Зайнятим людям хочеться виправити недоліки прикусу якісно, а, головне, швидко, без виснажливих черг і записів до ортодонту. Спеціально для тих, хто мріє про швидке і ефективне лікування, існують самолігіруючі брекети.

Що це таке

На відміну від від класичних конструкцій, самолігуюча брекет система, позбавлена лігатури – спеціальних кріпильних елементів, утримуючих брекеты на дузі. Замість цього для фіксації використовуються спеціальні кліпси або затиски, що притискують дугу до основи паза.

Така конструкція вважається сучаснішою і естетичною, що є вирішальним при виборі брекетів для жінок або підлітків.

Переваги

Багато пацієнтів не в курсі, що самолігіруючі брекети, ціна яких практично не відрізняється від лігатурних конструкцій, мають наступні переваги:

 • Зручність. Невеликий розмір кріпильної кліпси створює мінімум дискомфорту в ротовій порожнині і значно знижує період адаптації до конструкції.
 • Гігієнічність. Відсутність громіздкої лігатури має ще один величезний плюс: мінімальна кількість нальоту, який скупчується на поверхні зубної поверхні.

  Крім того, сам процес чищення зубів проходить швидше і ефективніше.

 • Заощадження часу. Фіксація дуги без перехідних елементів дає можливість в двічі рідше проводити корекцію брекетів, а значить, і відвідувати врача-ортодонта. Погодьтеся, це ще раз позитивно впливає на загальну вартість брекетів, роблячи їх досить економним варіантом.
 • Висока ефективність. Відсутність тертя між пазом брекета і дугою дозволяє зубам адаптуватися природним чином.

  Це значно підвищує комфортність конструкції і дозволяє швидше досягти бажаного результату.

Які бувають брекети

У залежності від матеріалів, з яких виготовлені конструкції – самолігіруючі брекети, в Києві представлені наступними видами:

 • Металеві. Це класичні брекет системи, що відрізняються високою міцністю і низькою ціною.
 • Керамічні.

  Такі самолігіруючі брекети малопомітні на зубах, оскільки дозволяють підібрати кераміку відтінком, ідентичним природному тону зубної емалі.

 • Сапфірові. Найбільш естетичний, хоч і;nbsp;найдорожчий варіант конструкції, виготовлений з кристалів сапфіра, вирощених в лабораторії.
 • Комбіновані. Об’єднують, як правило, металеві і керамічні (чи сапфірові) брекеты. При цьому непомітний варіант встановлюється наперед, а дешевша металева частина – на задні зуби.

Слід зазначити, що функціональна цінність усіх вищеперелічених брекетов практично однакова, а матеріал виготовлення впливає тільки на естетику.

Клініка FamilyDent (Київ) пропонує широкий вибір і установку різних брекет-систем по доступним цінам. Ми гарантуємо бездоганну якість матеріалів і високу кваліфікацію наших співробітників.